VÕTA ÜHENDUST: +372 6777 700 Saada küsimus
video
EST ENG RUS

Uudised

24.Märts 2017
Haven Kakumäe sadama ehitus käib täies hoos, avame 1. mai.

Alt näete meie sadamaplaani 2017 hooajaks, mille avame 1. mail. Kinnitame veelkord, et maikuuks on valmis kõik, mis puudutab sadama veeala: kaid, navigatsioonimärgid, alustele pakutavad vee- ja elektriteenused ning nelja tankuriga ja suurtele jahtide kiirtankimise võimalusega tankla. Samuti on paigas prügimajandus koos ohtlike jäätmete kogumispunktiga ning ehitamisel on jahtide pesula.

Kogu uus sadam Kakumäe poolsaare Kopli lahe poolses küljes on rajatud otse merre. 6 hektarit maad on merelt juurde võidetud ja 0,5 kilomeetri pikkune lainemurdja ehitati merepõhja looduslikule nõlvale, lainemurdja taga on mere sügavus 7 – 10 meetrit. Kogu ehitus toimub plaanipäraselt ja alt leiad ülevaate, mis ehitustöödega tegeletakse hetkel või on juba lõpetatud.

  • Hüdrotehnilised tööd lõpetatakse aprilli keskpaigaks, seal hulgas ka ujuvkaide monteerimine. Betoonist ujuvkaid on kõige vastupidavamad, massiivsemad ja pikemaealisemad kasutusajaga ujuvkaid.
  • Teostatud on kommunikatsioonide ja kanalisatsiooni paigaldus ning tehakse ettevalmistusi katendite paigaldamiseks sadama promenaadil, parklas ja teedel.
  • 25 m laiune slipp on valmis.
  • Alustasime ettevalmistustega tehnilises tsoonis väljatõstmise dokikatendite valamiseks.
  • Meie sadama jaoks spetsiaalselt disainitud ja projekteeritud teeninduspostide katsetused on tehtud. Aprilli esimesel 2 nädala jooksul paigaldatakse kõik 105 teenindusposti, millest alused hakkavad saama elektrit ja vett.
  • Meremessil sõlmiti leping Alexela Oilga tankla opereerimiseks. Alexela on Eesti kütusekett ja omab suurt kogemust mereäärsete tanklate opereerimisel. Tankla avatakse mai teisel poolel.
  • Alustasime ajutise parkla ehitamist, kus on planeeritud 100 parkimiskohta. Kaikoha rentijale on parkimine sadamaalal tasuta.
  • Alustasime ajutise sadamahoone paigaldamise ja ehitusega. Hoones on olemas olmeruumid nii meestele kui ka naistele, pesupesemisruum, saun koos terrassiga teisel korrusel, pisike sadamapood ja töötajate ruumid. Samas majas avab oma esinduse Tallinna Jahtklubi ning Tallinna Jahtklubi Purjespordikooli filiaal, mis alustab treeningtööd juunist. Uue sadama- ja jahtklubi hoone valmimine on planeeritud 2018. aasta suveks.

Samuti on arvestatud linnaelanike soovidega kogupere puhkamisvõimaluste mitmekesistamiseks ja tulevase mereäärse kompleksi ühendamiseks olemasolevate rekreatsioonialadega. Seepärast rajame ka ühe rannajalgpalli väljaku ja 2 rannavõrkpalli väljakut ning samuti saab meil rannatennist mängida.

Oleme investeerinud sadama ehitusse 21 miljonit eurot, et pakkuda Teile parimat infrastruktuuri ning teenindust Eestis. Oleme alati avatud vastama küsimustele, mis puudutavad meie sadama ehitust ning edasiseid plaane. Selleks palun võtta ühendust Haven Kakumäe müügijuhi Olari Vokiga olari@havenk.com või +375 524 2635.

Tagasi uudiste nimekirja

Saada küsimus
* Kohustuslikud väljad
Palume täita kõik kohustuslikud väljad!
Aitäh!
Vastame Teile esimesel võimalusel.